Te wpis jest jak plaża nudystów w Chałupach w czasach PRLu, pełno w nim ciał. Ciał podobno doskonałych. Ciał, które miały zniknąć, bo podgryzł je rak. Ciał udających i goniących za przyjemnością. I w końcu ciał, które nie potrafią odnaleźć się w ciszy i rzucają się na … książki. W obliczu ostatnich rewelacji Biblioteki Narodowej o stanie, może to brzmieć jak wyczekiwane odwrócenie trendu, na które ktoś, gdzieś czeka chyba jeszcze. Nie. Jest i jedno ciało, które rozprawia o reportażu. Ciało ubrane.
PATRZ
Amerykańska firma Eckhaus Latta, znana ze swoich uniseksowych projektów, w najnowszej kampanii promocyjnej sięga po seks. Odwaznie, bo modele i modelki bzykaja się swobodnie. Jeśli myślicie, że to pierwsza tak odważna kampania, WMagazine proponuje przegląd osiemnastu najbardziej kontrowersyjnych kampanii modowych.
🎕
CZYTAJ
Czy książka „Kapuścińskie non-fiction” została ocenzurowana? Dlaczego nie lubi określenia „polska szkoła reportażu”? O faktach alternatywnych i relacji dziennikarskiej. Dlaczego reportaż przenosi się do książki? Kogo czyta? Bardzo ciekawy wywiad z Arturem Domosławskim w Krytyce Politycznej.
🎕
„Bycie bionicznym, nie może być nudne” mówi Mama Cax we wstępie do swojego bloga podróżniczego. Ma rację. Smaki, moda i ciekawość mają wpływ na miejsca, które odwiedza. Oryginalnie, odważnie i bez ściemy.
MYŚL
„Dlaczego kobiety udają orgazm? Dlaczego nie powinny tego robić? Tylko 30% pań szczytuje w czasie stosunku. Czemu kobietom jest przykro albo wstyd kiedy nie odczuwa przyjemności? Czemu unikamy etapu docierania się?” Pink Candy o wisience na torcie, której może nie być.
🎕
Amerykanie, szczególnie między 25-34 rokiem życia coraz częściej słuchają audiobooków. Ale nie ma to wiele wspólnego z nagłym wzrostem potrzeby obcowania z literaturą, a bardziej z obsesją zwiększenia produktywności. Ciekawie o lęku przed bezczynnością inieradzeniu sobie z wyciszeniem na stronach Quartz.